Awans do finałów miejskich w zawodach z piłki ręcznej

Dnia 10.02.2020 roku, Szkoła Podstawowa nr 2 była organizatorem zawodów z piłki ręcznej chłopców starszych (klasy VII i VIII) w piłce ręcznej na poziomie dzielnicowym.
Zawody nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili na hali sportowej Zgody Bielszowice.
W rywalizacji wzięły udział : SP 2, SP 41, SP 36, SMS Ruda Śląska

Naszą szkołę reprezentowali
klasy VII: Kacper Budziński, Jakub Zimoch, Dawid Więcek, Jakub Bidler
klasy VIII: Dawid Szymański, Dawid Szczęśniak, Kamil Braszczok, Karol Mazurek, Łukasz Piwoń, Beniamin Knitel, Grzegorz Frank, Patryk Szymik

W pierwszym meczu półfinałowym nasza szkoła wygrała rywalizację z SP 41 wynikiem 6-3 prezentując dobry i składny styl gry, nie unikając jednak małych błędów.
W finale do którego awansował SMS Ruda Śląska, SP 2 walczyła jak równy z równym a wynik cały czas ulegał zmianie. Ostatecznie po kilku pięknych akcjach i niepotrzebnych faulach w obronie, mecz w podstawowym czasie gry zakończył się wynikiem 6-6. W decydujących rzutach karych nasza reprezentacja zaprezentowała się o wiele lepiej wygrywając 2-0 i tym samym awansując do finałów miejskich które odbędą się w czwartek 13 lutego.

GRATULUJEMY.

Nasza reprezentacja wystąpiła w nowych koszulkach pozyskanych od niezależnego sponsora, natomiast nadruk z numerem i nazwą szkoły był możliwy dzięki wsparciu Rady Rodziców. Dziękujemy za "szczęśliwe" koszulki.