„Zadanie - notacja” w ramach projektu historycznego “Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13.12.1981 - Pamiętamy”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej przystąpili do projektu historycznego “Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13.12.1981 - Pamiętamy

Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

W związku z projektem POSZUKUJEMY osoby związanej z ruchem solidarnościowym, stanem wojennym 1981-83 (krótki opis historii świadka - z uwzględnieniem dat, miejsc, nazwisk i wydarzeń, w których świadek czynnie uczestniczył).

Jeśli znacie taką osobę, która była świadkiem tamtych wydarzeń i chciałaby opowiedzieć o tym, prosimy o kontakt z panią dyrektor Haliną Dudą.