Spotkanie uczniów klas III z Policją

Na zaproszenie  Szkoły Podstawowej nr 2 wynikające z realizacji zadań zaplanowanych  w Programie Profilaktyki funkcjonariusze Komisariatu III Policji w  Rudzie Śląskiej – Kochłowicach przeprowadzili  w  dniu 29.09.2016 spotkanie z uczniami  klas III na temat bezpieczeństwa uczniów  w szkole i w środowisku lokalnym.

Pan Marek Boronowski i Piotr Żukowski  zapoznali uczniów z zasadami bezpieczeństwa  pieszych w ruchu drogowym oraz zasadami  bezpiecznego korzystania  z roweru, poruszania się po ścieżkach rowerowych i drogach osiedlowych. Policjanci zwrócili uwagę uczniów na bezpieczeństwo podczas zabaw z rówieśnikami, a także w czasie przerw i zajęć edukacyjnych w szkole. Omówiono szczegółowo zagadnienia związane  z bezpieczeństwem dzieci w kontaktach nieznajomymi. Uczniowie mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w  kontaktach  nawiązywanych  przez Internet i  portale społecznościowe.  Policjanci udzielili  również uczniom instruktażu jak się zachować w przypadku kontaktu  z agresywnym psem.

Uczniowie klas III wykazali się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa oraz znajomością telefonów alarmowych. Chętnie skorzystali z możliwości zapytania gości o to jak się zachować w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu.  Z  dużym zainteresowaniem zapoznali się z umundurowaniem i wyposażeniem policjantów.