Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

Za to, że z sercem, za to że z nami …

To motto tegorocznych obchodów  Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej.

14 października jest tym dniem w roku, kiedy głębiej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Wszyscy zgodnie dochodzimy do wniosku, że jest to nie lada wysiłek … ale czym byłaby szkoła bez uczniów … ?
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich, którzy tworzą społeczność szkolną – uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Uczniowie naszej szkoły z tej okazji przygotowali program artystyczny  „na wesoło”.

Trzecioklasiści recytowali i śpiewali. Uczniowie klas szóstych wcielili się w postaci mitologicznych bogów w sztuce „Na Olimpie”. Inscenizacja odzwierciedlała problemy szkolne widziane oczyma uczniów i dorosłych (w sztuce mitologicznych bogów).

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku jest wykształcenie”.
Nauczycielom w podziękowaniu za trud włożony w edukację, samych radości i sukcesów,
pracownikom administracji i obsługi satysfakcji z wykonywanej pracy,
uczniom jak najlepszych wyników w nauce.