Zajęcia edukacyjne poświęcone problematyce ochrony i opieki nad zwierzętami

We wtorek, 18 października 2016r. uczniowie klasy 3b i 3d uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych problematyce ochrony i opieki nad zwierzętami
z przedstawicielami Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu,  Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „FAUNA”.

Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 21 w Rudzie Śląskiej i miało na celu pobudzenie wrażliwości uczniów na cierpienie zwierząt.

W ramach spotkania Prezes Fundacji Pani Beata Drzymała Kubiniok opowiadała o funkcjonowaniu schroniska i losach zwierząt. Pani Prezes omówiła kwestie związane
z odpowiedzialną opieką i ochroną zwierząt a także zachęcała  do podjęcia działań mających na celu bezpośrednią pomoc zwierzętom. Największą atrakcją spotkania była BELINDA (kundelek), która jeszcze 4 miesiące temu była zaniedbanym, smutnym i porzuconym pieskiem. Belinda nosi chustkę z napisem „Szukam domu…” – czeka, aż nadejdzie ten najcudowniejszy dzień, kiedy znajdzie miejsce w czyimś sercu i cichy kącik w nowym domu. Kiedy znajdzie prawdziwego przyjaciela – Człowieka. Takiego, który nie zdradzi, który pozostanie przyjacielem na zawsze – bo przyjaźń to wielka odpowiedzialność.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za włączenie się do akcji.