Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym:

Termin od 16 maja do 20 czerwca 2022r. do godz.15.00

Złożenie wniosku o przyjęciu do szkoły ponadpodstawowej wraz z ewentualnymi dodatkowymi dokumentami .

Szkoły i oddziały dwujęzyczne i oddziały międzynarodowe, oddziały wstępne, oddziały przygotowania wojskowego, oddziały wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz szkoły i oddziały prowadzące szkolenie sportowe. Termin od 16 maja 2022 r. do 30 maja 2022 r. do godz. 15.0.

Termin od 24 czerwca do 13 lipca 2022r. do godz. 15.00

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Termin do 13 lipca 2022r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej oraz dodatkowych dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków poświadczonych w oświadczeniach.

Termin do 19 lipca 2022r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej oraz dodatkowych dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków  lub kryteriów branych pod uwagę w postanowieniu rekrutacyjnym.

Termin 20 lipca 2022r.

Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

Termin od 16 maja do 25 lipca 2022r.

Wydawanie przez szkołę skierowania na badania lekarski.

Termin od 21 lipca do 28 lipca 2022r. do godz. 15.00

Potwierdzenie przez kandydata lub jego rodziców woli uczęszczania do wybranej szkoły poprzez dostarczenie świadectwa szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty , o ile nie zostały złożone oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu- szkoły branżowe i technika.

Termin 29 lipca 2022r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz ewentualnych wolnych miejscach w poszczególnych oddziałach.