Uniwersytet Dzieci. Projekt „Ciekawskie Pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?". Lekcja 5 - Czy wszyscy ludzie są tacy sami?

Lekcja 5
Czy wszyscy ludzie są tacy sami?

W 2022 roku liczba osób na świecie przekroczyła 8 miliardów. Wszyscy w około 99,9 proc. jesteśmy tacy sami. Pozostały 0,1 decyduje o naszej wyjątkowości. Co decyduje o tym, jak wyglądamy, co jemy, w co się ubieramy? Co łączy, a co dzieli ludzi z różnych stron świata?

Uczniowie rozpoczęli lekcję od analizy zdjęć i porównania wyglądu ludzi pochodzących z różnych stron świata. Następnie obejrzeli miniwykład i dowiedzieli się, z czego wynikają różnice. Wykorzystując różne zmysły, zbadali produkty spożywcze, a biorąc udział w quizie, odkryli ciekawe zwyczaje żywieniowe ludzi z całego świata. Przygotowali szkic swojego ulubionego stroju i porównali ubiór ludzi wywodzących się z innych kultur. Lekcję zamknęła dyskusja o różnicach między ludźmi oraz podobieństwach.

Była to kolejna ciekawa lekcja!