SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII” dla uczniów klas drugich i trzecich w Szkole Podstawowej nr 2

Zachęcamy uczniów klas drugich i trzecich do udziału w konkursie...

Cel konkursu:
Celem konkursu jest uwrażliwienie uczniów edukacji wczesnoszkolnej na dbałość o czystość języka polskiego, propagowanie znajomości poprawnej pisowni i czujności ortograficznej oraz kaligrafii. Dodatkowo kształcenie pamięci i logicznego myślenia.

Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych w konkursie:
Umiejętność wymyślenia i czytelnego zapisu opowiadania. Zastosowanie zasad ortografii w swoim tekście. Umiejętność korzystania ze słownika ortograficznego.

Forma przeprowadzenia konkursu:
1. Konkurs jest jednoetapowy.
2. Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania pod tytułem „Wiosenny spacer po lesie”.
3. Format pracy: A4, kartka z bloku listowego lub kancelaryjnego.
4. Wykonanie pracy:
- tekst musi zawierać w opowiadanej historii słowa z „rz”, „ż”, „ó”, „u”, „h”, „ch”,
- pismo odręczne,
- limit to minimum 1 strona A4, maksimum 2 strony A4,
- praca musi być podpisana czytelnie: imię i nazwisko, klasa.
5. Termin dostarczenia prac upływa 10.05.2023 r. Prace należy podpisać (imię, nazwisko, klasa) i dostarczyć do sali C-2-8 lub C-3-4. Komisja powołana przez organizatora wyłoni spośród dostarczonych prac trzech laureatów konkursu do 15.05.2023 r. 6. Prace konkursowe muszą być pracami własnymi, niepublikowanymi wcześniej w innych konkursach i nienaruszającymi praw osób trzecich. Prace nie podlegają zwrotowi.
7. Wyniki zostaną opublikowane na stronie szkoły. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji danych personalnych uczestników konkursu. Przystąpienie ucznia do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez niego i jego opiekunów regulaminu konkursu.

Ocena prac:
1.O wyłonieniu zwycięzców zadecyduje komisja konkursowa powołana przez organizatora.
2.Ocenie będzie podlegać: tekst zgodny z zasadami ortografii, zgodność pracy z tematem, jakość wykonania, oryginalność i pomysłowość, użyte słowa z „rz”, „ż”, „ó”, „u”, „h”, „ch”, interpunkcja.
3. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna.

Życzymy powodzenia i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!
Organizatorki: mgr Anna Seiler i mgr Anna Łuczyńska