Udział klasy 7A i 7B w spektaklu "Zemsta".

6 października uczniowe klasy 7A i 7B wraz z wychowawcami udali się do Teatru Impresaryjnego w Nowy Bytomiu i wzięli udział w spektaklu "Zemsta",  w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Jest  to jedna z najznakomitszych komedii Aleksandra Fredry mająca ponadczasowy i uniwersalny charakter. Dzieło powstałe na początku lat 30. XIX wieku ukazuje zmierzch polskiej szlachty, uwidaczniając jej wady i słabostki. Uwagę uczniów zwrócił charakterystyczny język między postaciami, błyskotliwy i barwny. Stroje aktorów odpowiednio przybliżyły młodym widzom modę tamtego okresu.
Po zakończonym spektaklu odbyły sie mini warsztaty teatralne. W ramach ćwiczeń uczeń z nasze szkoły mógł wystapić na scenie i spróbować swoich sil w nauce aktorstwa. Wrażenia były niesamowite!

Katarzyna Paszek, Wioletta Trzeciakowska-Pasek