Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

To już minęło ...
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły mogli zaznajomić się z historią języka polskiego, poznali pierwsze zdanie zapisane w języku polskim i dowiedzieli się, jakie imiona rodzice wybierali swoim pociechom w czasach średniowiecza. Dużą popularnością cieszyły się plansze z językiem młodzieżowym, przy których uczniowie dyskutowali, czy "rel" zasługuje na podium Młodzieżowego Słowa Roku 2023. Ponadto każdy miał możliwość zmierzyć się z łamańcami językowymi - tymi wylosowanymi oraz tymi, które w kodach QR znajdowały się w pracowniach polonistycznych. Zorganizowane zostały również konkursy. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za nadesłane prace i gratulujemy ciekawych pomysłów.