Klasy 6a i 7a w OPOLU

26 września 2018 r. klasa 6a i klasa 7a postanowiły odwiedzić Opole.

Na początku udaliśmy się do Muzeum Wsi Opolskiej. Skansen jest wyjątkową atrakcją. Na liczącym 10 ha terenie obsadzonym drzewami i bujną zielenią zgromadzono budynki pogrupowane w dziewięciu zagrodach z regionu opolskiego i oleskiego.Zobaczyliśmy najstarszy obiekt w Muzeum – drewniany kościółek z Gręboszowa wybudowany w 1613 roku.Kolejną atrakcją był młyn wodny. W jednej z izb zgromadzono wyposażenie i zaaranżowano sklep z okresu dwudziestolecia międzywojennego, w którym znajdują się oryginalne szafki firmowe dr Oetkera oraz Knorra, a na półkach stoi proszek do prania Persil i inne produkty firmy Henkel. Pomimo, iż Muzeum prezentuje głównie kulturę Śląska Opolskiego, to nie zabrakło tu również tak ważnego dla regionu akcentu kresowego.W Muzeum Wsi Opolskiej znajduje się także kuźnia, w której mogliśmy przyjrzeć się pracy kowala.
Następnie udaliśmy się na RYNEK, gdzie mogliśmy podziwiać ALEJĘ GWIAZD muzyki polskiej.
Najważniejszym punktem naszej wycieczki była wizyta w MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI.
Mogliśmy stanąć na scenie, którą jak dotąd znaliśmy tylko z telewizji. Znaleźliśmy się w miejscu, gdzie co roku odbywa się  FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI. Mieliśmy niepowtarzalną okazję, aby ... zaśpiewać. Potem udaliśmy się na lekcję muzealną, podczas której poznaliśmy hitorię Festiwalu w Opolu.
Ciekawe okazało się indywidualne zwiedzanie, dzięki czemu każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Monitory dotykowe wyświetlały teledyski, fragmenty koncertów, programów telewizyjnych, reportaży i wywiadów z artystami. Każdy zwiedzający otrzymał zestaw: audioprzewodnik oraz słuchawki.

Hitem Muzeum okazały się "wirtualne" przymierzalnie kostiumów gwiazd estrady oraz budki do nagrywania piosenek, w których każdy mógł zarejestrować swój ulubiony utwór i wysłać go mailem na pamiątkę.

Wycieczkę zaliczamy do udanych :)